Interaktywna

Blog informacyjny

Budownictwo

Cztery Wieże w Katowicach

Na Osiedlu 1000-lecia przy ulicy Chorzowskiej w Katowicach powstanie innowacyjny projekt – Cztery Wieże. Będzie to kompleks czterech 17-piętrowych wielorodzinnych budynków osadzonych na wspólnym 3-kondygnacyjnym cokole. Jak dotychczas rozpoczęła się budowa pierwszej wieży oraz odpowiadającego jej fragmentu cokołu. Pierwszy etap inwestycji ma zostać ukończony w 2013 roku.

Niedawno ruszyła sprzedaż mieszkań wchodzących w skład tej jakże niezwykle nowatorskiej inwestycji. Oprócz powierzchni mieszkaniowych, znajdzie się w niej również przestrzeń usługowa. W prostokątnym cokole mieścić się będą bowiem lokale handlowe, usługowe oraz gastronomiczne, a także pomieszczenia biurowe o łącznej powierzchni komercyjnej 14 tysięcy metrów kwadratowych. W podziemiach, a także na pierwszym poziomie powstanie 600 stanowisk postojowych.

cztery_wieze

Biegnąca wzdłuż ulicy Chorzowskiej podstawa kompleksu będzie mieć długość 222 metrów. W skład czterech budynków mieszkalnych wejdzie łącznie 348 mieszkań i apartamentów. Metraże poszczególnych lokali będą mieścić się w przedziale od 25 do 85 metrów kwadratowych. Każde z mieszkań zostanie zaopatrzone w balkon, a niektóre z nich – w przestronne tarasy o powierzchni dochodzącej do 50 metrów kwadratowych. Z wyższych kondygnacji budynków będzie można podziwiać Wojewódzki Park Kultury i Wypoczynku.

Niekwestionowanym atutem przedsięwzięcia jest lokalizacja kompleksu. Okolica charakteryzuje się dobrze rozwiniętą infrastrukturą handlowo – usługową. W sąsiedztwie Czterech Wież są liczne przedszkola, szkoły i ośrodki zdrowia, a także przystanki komunikacji miejskiej.