Interaktywna

Blog informacyjny

Nieruchomości

Deweloperzy działający na rynku warszawskim cz.3

Kontynuacja naszego zestawienia firm deweloperskich z Warszawy i okolic.

JKJ Development

JKJ Development jest dawną nazwą firmy znanej dzisiaj jako Victoria Dom S.A. Z powodu swojej długiej obecności na rynku przedsiębiorstwo charakteryzuje się dużym doświadczeniem i profesjonalnym podejściem do potrzeb klientów. Spółka pracuje głównie na terenie stolicy, Warszawa jest jednym z jej największych i najlepiej doposażonych rynków. Pracownicy są związani z tą miejscowością już od wielu lat, a wiąże się to między innymi z faktem, że mieszkają tutaj lub pracowali już w innych firmach bądź prowadzili samodzielną działalność gospodarczą. Jako grupa deweloperska, Victoria Dom S.A. (dawny JKJ Development) zajmuje się przede wszystkim zaspokajaniem potrzeb klientów odnośnie nieruchomości na terenie Warszawy. W przyszłości spółka planuje ekspansję na inne rynki, zaczynając od okolicy, a kończąc być może na innych państwach. Inwestycje wykonywane przez firmę dotyczą zabudowy miejskiej – przedsiębiorstwo oferuje swoim klientom możliwość zamieszkania w domach wolnostojących, jednorodzinnych, wielorodzinnych, a także na terenie pięknych, nowoczesnych osiedli mieszkaniowych. Obiekty należą do mieszkań i domów o podwyższonym standardzie jakości, ale firma chce spełniać marzenia klientów o dowolnej zasobności finansowej – w przypadku, gdy ktoś nie jest w stanie zapłacić od razu za wybraną ofertę, może skorzystać z atrakcyjnych umów kredytowych. Oferta firmy przeznaczona jest dla niedawno założonych rodzin, młodych małżeństw oraz osób, które wkraczają na nową drogę życia. Oprócz zabudowy mieszkaniowej, można również spotkać inwestycje Victorii Domu S.A. dotyczące budynków przeznaczonych na obiekty handlowe, usługowe i przemysłowe. Firma podkreśla, że najwięcej w jej ofercie znajduje się właśnie domów dla pojedynczych rodzin i w tym kierunku pragnie podążać, coraz lepiej spełniając potrzeby klientów. Domy te charakteryzowane są jako wygodne, harmonijnie wpasowane w środowisko, o wysokim standardzie wykonania.

JW Construction

To firma obecna na rynku mieszkaniowym bardzo długo – już od 1993 roku klienci mogą korzystać z jej wysokiej jakości usług. JW Construction podobnie jak wiele innych przedsiębiorstw deweloperskich zaczynała od stolicy, na terenie której realizowała ogromną ilość swoich inwestycji. W ramach poszerzania rynku prace budowlane wykonywano również w Katowicach, Łodzi oraz Gdyni. Firma nie stroni również od prowadzenia działalności poza Polską oraz od wykonywania usług związanych z branżą hotelarską. Inwestycje prowadzone przez grupę deweloperską to przede wszystkim budownictwo, realizacja projektów, a także administracja siecią hoteli – są to Hotele 500, jedna z prężnie działających sieci złożona z pięciu jednostek położonych w miastach takich jak Cieszyn lub Stryków. Klientami firmy są osoby o sporych wymaganiach, wymagające wysokiej jakości realizowanych inwestycji, przeważnie młode, ale z zapleczem finansowym. Oferta JW Construction mieści propozycje dotyczące budownictwa wolnostojącego – domy jednorodzinne i wielorodzinne, z dalszym podziałem na mieszkania standardowej jakości i apartamenty, zabudowę szeregową. Firma posiada liczne certyfikaty wręczane jej jako nagroda za obecność na rynku i wysoką jakość realizacji. JW Construction to bardzo “płodne” przedsiębiorstwo, liczba wykonanych zleceń rośnie z roku na rok, a zadowolenie klientów nie spada. Powstają wciąż nowe inwestycje, które są realizowane w kilkuletnich planach. Zakupione są też nieruchomości, na których w przyszłych latach będą wznoszone nowe domy. W swoich ofertach firma podkreśla doświadczenie i jakość, a także profesjonalną obsługę każdego klienta. Dzięki współpracy z innymi projektantami architektury oraz producentami na przykład maszyn wykorzystywanych przy budowie prace postępują szybciej, a klienci krócej oczekują na realizację inwestycji.

Marvipol

Firma rozpoczęła działalność na terenie Warszawy. Ma doświadczenie na rynku i duże poważanie wśród klienci. Osoby, które już korzystały z usług firmy, chwalą sobie atrakcyjność jej projektów i nowatorstwo podejmowanych inwestycji. Firma okazuje dumę z tego, że działa w Polsce i przyczynia się do rozwoju polskiego rynku nieruchomości. Większość realizowanych przez Marvipol inwestycji to nowoczesne i eleganckie apartamenty na terenie Warszawy, czyli mieszkania o podwyższonym standardzie przeznaczone dla wymagających klientów. Przedsiębiorstwo bardzo związane jest ze stolicą, wznoszone apartamenty mają na celu uatrakcyjnić tereny Warszawy dla potencjalnych klientów z miasta i okolic, a także wpłynąć korzystnie na wizerunek miejscowości. Pracownicy firmy posiadają niebagatelne doświadczenie w realizowaniu zleceń, świetne i nowatorskie pomysły, a także chęć niesienia pomocy innym. Widać to chociażby na przykładzie wielu już zrealizowanych inwestycji, które oceniane są przez klientów na licznych frontach jako doskonały przykład jakości oferowanej przez firmę lub na przykładzie działalności charytatywnej chętnie prowadzonej przez Marvipol. Polega ona na działaniu w fundacji Semper Polonia, która opiekuje się młodzieżą, jak również na wspieraniu rozwoju polskich obiektów kulturalnych. Firma chętnie bierze udział także w akcjach realizacji inwestycji innych podmiotów gospodarczych, na przykład odstępując prawa do posiadanych nieruchomości na rzecz określonych celów. Duże doświadczenie przedsiębiorstwa wynika z jego długiej już obecności na rynku, która rozpoczęła się w 1996 roku. Oprócz realizowania inwestycji, firma pośredniczy w pozyskiwaniu i sprzedaży nieruchomości, doradza klientom i pomaga im na wypadek problemów ze znalezieniem najlepszej dla nich lokalizacji.

Mazowiecka Grupa Inwestycyjna

Mazowiecka Grupa Inwestycyjna należy do prężnych firm budowlanych. Zajmuje się inwestycjami budowlanymi, modernizacjami, przeprowadza również remonty domów. W 1996 roku pojawiła się na rynku budowlana firma rodzinna znana pod nazwą CARA Nieruchomości. Jej dorobek w budownictwie mieszkalnym, w modernizacjach i remontach w stolicy i okolicach przyczynił się do przemiany w spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Specjalnością spółki jest głównie małe budownictwo mieszkaniowe. Inwestycje realizowane są w krótkim czasie, a eksploatacja mieszkań stosunkowo tania. Mazowiecka Grupa Inwestycyjna szybko się rozwija, dysponuje doświadczonymi i profesjonalnymi pracownikami. Firma po otrzymaniu zleceń zajmuje się również sprzedażą nieruchomości. Lokale mieszkalne przez nią budowane charakteryzują się przestronnością, jasnością, są wygodne i funkcjonalne. Ważnym czynnikiem jest również stosowanie w budownictwie najlepszych materiałów, dzięki czemu inwestycje zadawalają klientów zwłaszcza, że firma dba również o odpowiednio zaprojektowane otoczenia domów, estetykę i bezpieczeństwo. Koszty mieszkaniowe są kosztami stałymi i gwarantowanymi. Składają się na ceny za lokale, otynkowania, gładzie gipsowe, instalacje elektryczne, drzwi, ogrodzenia, tarasy, balkony oraz udziały w współwłasnościach działek i częściach wspólnych budynków. Opłaty rozłożone są na raty stanowiących procentową wartość obiektu wymienionego w umowie. płacone w kolejnych etapach wykonywanej inwestycji. Pierwszą ratę w wysokości 10% opłaca się na wstępie, ratę drugą wynoszącą 40% po zalaniu fundamentów, trzecią 25% po zadaszeniu, czwartą 20% po dokonaniu protokolarnego odbioru, a ostatnią piątą w wysokości 5% wartości przy sporządzaniu aktu notarialnego. Raty mogą być również ustalone indywidualnie, sporządzany jest wówczas dla poszczególnych klientów oddzielny harmonogram.