Interaktywna

Blog informacyjny

Nieruchomości

Targi mieszkaniowe Łódź 2013

nieruch_tlo_2W Łodzi 3 lutego 2013 roku odbyły się targi mieszkaniowe. Około stu wystawców prezentowało inwestycje w Centrum Konferencyjno-Wystawienniczym Międzynarodowych Targów Łódzkich. Co ciekawe popyt na mieszkania o dużym metrażu (3 pokojowe i większe) znacznie wzrósł w stosunku do roku poprzedniego. Można to tłumaczyć wejściem w dorosłość pokolenia z wyżu demograficznego z przełomu lat 70 i 80, a co za tym idzie zakładania rodzin i poszukiwania większych mieszkań. Dodatkowo ceny są stosunkowo niskie (w porównaniu do cen sprzed pięciu lat o prawie 1,5 tyś. zł) na rynku pierwotnym, co owocuje możliwością zakupu lokalu mieszkaniowego o większej powierzchni. Dla bardziej wymagających i zamożnych klientów, oferowane były domki jednorodzinne (segmenty, bliźniaki) w różnych częściach Łodzi oraz w miastach i miasteczkach aglomeracji.
Dodatkowo na targach swoje oferty zaprezentowały firmy związane z działalnością na rynku nieruchomości. Prym tutaj wiodły instytucje finansowe, specjalizujące się w udzielaniu kredytów mieszkaniowych. Choć i one mają coraz trudniej, bo banki nie są tak skłonne, jak przed paru laty, udzielać kredytów. Druga gałęzią spokrewnioną była branża architektów oraz speców od aranżacji wnętrz, którzy zaprezentowali przykładowe realizacje mieszkań i domków jednorodzinnych.
Targi można uznać za udane. Odwiedziła je spora liczba zainteresowanych, choć widać, zresztą od dłuższego czasu, że dla branży deweloperskiej idą ciężkie czasy.