Interaktywna

Blog informacyjny

Zakupy

Deskorolki elektryczne – czy i co warto wybrać?

Deskorolka elektryczna, intrygujące połączenie deskorolki oraz Segway’a, to gadżet wzbudzający duże zainteresowanie. Pozwala na wygodniejsze poruszanie się po ulicach, a przy tym daje dużo frajdy. Można kupić ją także w polskich sklepach. Czy warto zdecydować się na taki niekonwencjonalny pojazd i na co zwrócić uwagę przy jego doborze?

Elektryczne deskorolki, inaczej hoverboardy, wyróżniają się specjalną konstrukcją – posiadają dwa duże koła po bokach, a pomiędzy nimi znajduje się platforma do stania. Na desce jeździ się poprzez balansowanie ciałem, dlatego też na początku może sprawiać to trochę trudności. Ponadto trzeba potrenować wchodzenie i schodzenie z deski. Gdy podczas jazdy użytkownik przechyla się do przodu deska porusza się w tym kierunku, gdy to tyłu – jedzie do tyłu. Skręcanie odbywa się z kolei przez odpowiednią pracę stóp. Prędkość deski to około 10-15 kilometrów na godzinę, natomiast zasięg w zależności od modelu to około 15-20 kilometrów.

Wobec tego elektryczna deskorolka jest bardzo interesującym gadżetem, który może przypaść do gustu osobom lubiącym nowinki technologiczne, a także doceniającym komfort. Oczywiście, są też minusy. Przede wszystkim deskorolka jest dość droga, ponieważ jest to wydatek rozpoczynający się od 700 złotych. Także deskorolka nie będzie poruszała się wszędzie – najlepiej poradzi sobie na równej nawierzchni, ponieważ pokonywanie większych wzniesień i krawężników będzie już niemożliwe. Elektrycznymi deskorolkami można poruszać się również po pomieszczeniach. Oczywiście, wymagana jest ostrożność.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie elektrycznej deskorolki?

W sklepach można znaleźć obecnie różne deskorolki elektryczne, które różnią się pomiędzy sobą cenami i parametrami technicznymi. Przy poszukiwaniu dobrego modelu, także jako pomysł na prezent, warto sprawdzić jakość wykonania – dobra deska powinna być solidnie złożona, powinna posiadać szerokie opony bieżnikowane z gumy, także powinna mieć czytelne wskaźniki naładowania oraz modne lampy LED do oświetlania drogi. Wtedy, gdy z urządzenia ma korzystać osoba dorosła, warto sprawdzić maksymalne obciążenie, aby nie uszkodzić deski.

Ważna jest też moc – im będzie wyższa, tym urządzenie lepiej poradzi sobie z szybszą jazdą, także pod lekką górkę, pojemność akumulatora – w pełni naładowana bateria powinna pozwolić na dojazd na odległość do 20 kilometrów. Plusem będzie też krótki czas ładowania. Również warto sprawdzić wagę – lekka deska będzie atutem wtedy, gdy trzeba będzie ją przenieść, a nie każdy lubi nosić ciężary.