Interaktywna

Blog informacyjny

Zakupy

Silikonowe opakowania na papierosy

Od początku roku do sprzedaży trafiły nowe opakowania papierosów prezentujące skutki palenia. Teraz zamiast dużego logo marki możemy zobaczyć kobietę plującą krwią, raka płuc w zaawansowanym stadium czy też rodziców palących w obecności dziecka. Równie szybko w sklepach pojawiły się specjalne opakowania na papierosy, których zadaniem jest przysłonięcie nieprzyjemnych dla oka zdjęć.

Zgodnie z decyzją Komisji Europejskiej na nowych opakowaniach papierosów, które trafiły do sprzedaży od początku 2017 roku, mają znaleźć się drastyczne zdjęcia prezentujące palaczy oraz skutki palenia. Przepisy wskazują, że fotografia ma zająć co najmniej 65 procent powierzchni opakowania. Komisja przekazała krajom specjalny katalog z różnymi fotografiami do wyboru. Wśród nich znajdziemy zdjęcia, które najczęściej przy publicznej prezentacji zostałyby ocenzurowane. Na opakowaniach papierosów mają jednak zniechęcić palaczy do nałogu i nakłonić do zaprzestania palenia.

Skuteczność nowych opakowań trudno ocenić. Z pewnością potrafią one działać na wyobraźnię i sprawić, że niektórzy palacze zastanowią się przed sięgnięciem po kolejnego papierosa. Jednak w większości przypadków same drastyczne fotografie nie będą wystarczające. Co więcej, szybko do sprzedaży trafiły także różne opakowania na paczki papierosów oraz do łask wróciły papierośnice. Dzięki nim nie musimy już oglądać nieprzyjemnych dla oka opakowań.

Do wyboru mamy wiele różnych modeli opakowań. Najtańsze to kartonowe pudełeczka w kształcie zwykłych pudełek papierosowych. Są jednak nieco większe, dlatego oryginalne pudełko z nieatrakcyjnym zdjęciem możemy łatwo wsunąć do nowego. Kosztują zwykle około złotówki, ale mogą szybko się niszczyć. W cenie od około 8 złotych zakupimy z kolei papierośnice. Gdy jednak szukamy czegoś jeszcze bardziej stylowego, warto sprawdzić silikonowe opakowania na papierosy, które cieszą się teraz dużym zainteresowaniem.

Silikonowa paczka także jest nieco większa od oryginalnego opakowania z papierosami, dlatego możemy ją łatwo wkładać do środka i wyciągać, gdy już zużyjemy jej zawartość. Dzięki temu, że etui wykonane jest z silikonu, jest bardzo elastyczne, ale jednocześnie trwałe. Dopasowuje się do kształtu paczki papierosów i nie spada. Dodatkowo jest bardzo miłe w dotyku. Nie ma też problemu z otwieraniem i zamykaniem etui, ponieważ wyposażone jest ono klapkę – możemy mieć pewność, że papierosy same nie wysypią się w torebce czy w kieszeni kurtki.

Oczywiście, aspekty praktyczne to jeszcze nie wszystko. Do wyboru mamy ogromną gamę wzorów do wyboru. Oprócz jednokolorowych etui, na przykład w czerwieni, zieleni czy błękicie, możemy też zdecydować się na modele z różnorodnymi nadrukami, na przykład kwiatami, panterką, czaszką, flagą Wielkiej Brytanii, a to tylko kilka propozycji, ponieważ mamy ich o wiele więcej. W ten sposób możemy spersonalizować swoje opakowanie papierosów i wyróżnić się.

Silikonowe opakowania na papierosy możemy zakupić obecnie w wybranych sklepach internetowych oraz trafikach. Cena za jedno opakowanie to około 30 złotych.