Interaktywna

Blog informacyjny

Zakupy

Gitary elektryczne z Chin – czy warto?

Dobra gitara elektryczna to spory koszt. W związku z tym ci, którzy chcą posiadać taki sprzęt w swoich dłoniach, na przykład marek Ibanez, Gibson czy Fender, muszą przygotować się na wydatek wynoszący około 2-6 tysięcy złotych za nowy model. Jednak gitarę możemy kupić w znacznie niższej cenie – nawet poniżej 500 złotych, gdy tylko zajrzymy na popularne portale sprzedażowe z Chin. Czy jednak warto zdecydować się na taki zakup?

Przede wszystkim przy doborze gitary elektrycznej powinniśmy pamiętać o tym, aby poszukiwać modelu spełniającego nasze indywidualne wymagania. Dla początkującego, który dopiero uczy się grać, bardzo drogi model nie będzie opłacalnym zakupem. Z kolei dla muzyka doceniającego najwyższą jakość obsługi i dźwięku nawet spory wydatek nie będzie chybiony.

Polacy coraz częściej kupują w Chinach. Kuszą bardzo niskie ceny, darmowa wysyłka, szeroki wybór. Bez problemu możemy wyszukać produkty, które nas interesują, znacznie taniej niż w naszych sklepach internetowych. Oczywiście, są też minusy, między innymi długi czas oczekiwania na paczkę, który może wynosić nawet powyżej miesiąca, ponadto ryzyko, że przesyłka nie dojdzie. Dodatkowo nigdy tak naprawdę nie wiemy, jakiej jakości będzie produkt, który otrzymamy. Zdarza się, że spełnia nasze oczekiwania, a nawet je przewyższa, ale ze drugiej strony także istnieje ryzyko, że nie będzie on pokrywał się ze zdjęciem i opisem.

Chińskie gitary – co znajdziemy w sklepach?

Gdy do wyszukiwarki w popularnym serwisie AliExpress wpiszemy słowa „electric guitar”, wyświetli nam się ponad 80 tysięcy różnych wyników. Do wyboru mamy zarówno gotowe gitary, jak i gitary przeznaczone do złożenia, a także różnego rodzaju części i akcesoria.

 

Ceny to zwykle od około 150 do 300 USD za modele gotowe, natomiast te do złożenia kosztują nawet około 80 dolarów. Oczywiście, większość sprzedawców zapewnia darmową dostawę. Gdy chcemy dopłacić do ekspresowej dostawy kurierem w ciągu paru dni od momentu zakupu, wtedy musimy zapłacić dodatkowo około 80 dolarów.

Podróbka czy oryginał?

Nawet początkujący amator gitar elektrycznych może zauważyć, że w sprzedaży znajdziemy też dużo modeli łudząco podobnych do gitar najbardziej znanych producentów, w tym rzadko dostępnych modeli, które kosztują o wiele więcej. Dlatego przy poszukiwaniach gitar w Chinach powinniśmy pamiętać o tym, że na oryginał nie możemy liczyć – mówi o tym już sama cena

Gdy jednak chodzi o jakość, wiele opinii wskazuje, że jest ona naprawdę dobra. Na stronach produktów często możemy znaleźć dokładne opinie wraz z fotografiami otrzymanych przedmiotów. Oczywiście, zdarzają się niedoróbki, konieczność dokupienia innych akcesoriów.

Zatem kupować czy nie?

Podsumowując, gitary elektryczne z Chin to niewątpliwie ciekawa propozycja dla tych, którym zależy na dobrym sprzęcie w niskiej cenie. Oczywiście, nie powinniśmy oczekiwać zbyt wiele, zwłaszcza dlatego, że nie możemy zobaczyć czy przetestować sprzętu przed jego zakupieniem. Poza tym w tak niskich cenach nie zakupimy też gitar oryginalnych. Zatem kupować czy nie? Gdy zgadzamy się na te niedogodności, warto spróbować.