Interaktywna

Blog informacyjny

Bez kategorii Motoryzacja

Jak szybko sprzedać auto?

Sprzedaż samochodu może być bardzo męczącym zadaniem. Chociaż obecnie, gdy mamy do dyspozycji portale ogłoszeniowe on-line, nie jest to tak skomplikowane, to jednak trafienie do klientów może być trudne, zwłaszcza wtedy, gdy zależy nam na szybkości. W jaki sposób możemy szybko sprzedać auto?

Aktualnie najwięcej osób decyduje się na sprzedaż samochodów przez portale ogłoszeniowe – mamy do nich szybki i wygodny dostęp przez internet, więc nie musimy nawet wychodzić z domu, by przygotować ofertę. Wystarczy tylko zrobić zdjęcia, napisać ogłoszenie, a potem umieścić je na różnych stronach, aby trafić do jak najszerszej grupy potencjalnych klientów. Możemy też wstawić auto do komisu albo pytać znajomych. Nie każda z tych metod pozwoli nam jednak na szybką realizację transakcji.

Od czego zależy szybkość sprzedaży auta?

Przede wszystkim najszybciej sprzedają się te samochody, które przyciągają ceną – w końcu nikt z nas nie lubi przepłacać. W związku z tym wtedy, gdy auto będzie miało zachęcająco niską cenę, możemy liczyć na szybsze wyszukanie klienta. Ponadto dobrze sprzedają się te samochody, które same w sobie przedstawiają atrakcyjną wartość oraz mają pozytywne opinie kierowców.

Szybciej sprzedamy te auta popularnych marek, na przykład Audi, BMW, Toyota czy Skoda. Trudniej nam z kolei będzie znaleźć kupujących na auta, które znane są ze swojej awaryjności i w związku z tym wymagają sporych nakładów finansowych.

Sprzedaj auto w Łodzi na: http://skupaut-lodz.eu

Oczywiście, problemem są ponadto samochody powypadkowe, po zalaniu, niesprawne czy uszkodzone. Nawet w przypadku zaproponowanych niskich cen trudno będzie nam znaleźć zainteresowanych kupujących.

Jak przyspieszyć sprzedaż samochodu?

W związku z tym wtedy, gdy chcemy szybko sprzedać auto, powinniśmy pamiętać o tym, by zachęcić klientów niską ceną – to one przyciąga najwięcej zainteresowania. Także będziemy mieli szansę na szybszą transakcję wtedy, gdy nasze auto będzie należało do grupy najbardziej popularnych. Pamiętajmy też o tym, by ogłaszać się w jak największej liczbie mediów – na różnych portalach on-line, w mediach społecznościowych, lokalnych serwisach, na tablicach ogłoszeniowych.

Jednak jeżeli nawet te zabiegi nie przynoszą oczekiwanych wyników i chcemy jak najszybciej zrealizować transakcję, powinniśmy wziąć pod uwagę skup samochodów – dzięki niemu możemy sprzedać auto od ręki!

Skup samochodów – sprzedaj auto tego samego dnia

Jeżeli chcesz sprzedać samochód od ręki, skup samochodów to świetna propozycja. Skupy pozwalają na szybką realizację transakcji sprzedaży, ponieważ nie musimy wtedy poszukiwać kupującego – wszystko odbywa się najczęściej tego samego dnia, a pieniądze dostaniemy od razu w gotówce albo jako przelew na konto.

W skupach samochodów możemy sprzedać każdy samochód niezależnie od stanu technicznego oraz wizualnego – praktycznie w każdym roczniku, cały, uszkodzony, niesprawny, powypadkowy, po zalaniu. Jeżeli auto nie jest mobilne, pracownik skupu może także przyjechać po nie lawetą, więc nie musimy organizować transportu. Ponadto skupy aut pomagają w formalnościach i zapewniają zwrot OC. To gwarancja błyskawicznej i udanej transakcji!