Interaktywna

Blog informacyjny

Zakupy

Smartwatch – zalety i wady nowego gadżetu

Inteligentne telefony, czyli smartfony nie są już niczym dziwnym. Nadal jednak rzadko spotykamy smartwatche, czyli inteligentne zegarki. To połączenie zwykłego zegarka ze smartfonem, a dokładniej jego przedłużenie, ponieważ smartwatche pozwalają na korzystanie z ich funkcji w pełni, gdy będą sparowane z telefonem komórkowym.

Smartwatche nie zrobiły tak oszałamiającej kariery jak smartfony. Jednak nadal znajdziemy je w sprzedaży i na rynek co roku wpuszczane są nowe modele. To oznacza, że jest pewna grupa osób zainteresowaną tymi gadżetami. Do wyboru mamy między innymi inteligentne zegarki, które pozwalają nam na sprawdzanie informacji ze smartfona, ale również bardziej zaawansowane modele przeznaczone dla sportowców, które pełnią też rolę zegarka sportowego oraz pulsometru.

Co mogą zaoferować nam smartwatche?

Na smartwatchach możemy instalować różne aplikacje oprócz tych już dostarczanych z urządzeniem. Sprzęt tego rodzaju wyposażony jest zwykle w kolorowy wyświetlacz, ale dostępne są też modele z wyświetlaczami monochromatycznymi. Pozwalają na korzystanie z takich funkcji jak czytanie wiadomości, prowadzenie rozmów, licznik kroków, sprawdzanie pogody, słuchanie muzyki, lokalizacja przez GPS, aparat fotograficzny, budzik, a to tylko kilka z nich. Niektóre modele umożliwiają też opłacanie zakupów z użyciem usługi Android Pay.

Na razie wobec tego większość standardowych modeli smartwatchów jest pewnego rodzaju przedłużeniem smartfona – ich funkcje najczęściej się dublują i inteligentny zegarek pozwala wtedy na łatwiejsze korzystanie ze smartfona, gdy nie możemy wziąć go do ręki.

Czy to dobry czas, aby kupić smartwatcha?

Aktualnie w sklepach znajdziemy szeroką gamę różnych urządzeń – ich ceny rozpoczynają się już od około 99 złotych, ale bardziej profesjonalne modele sportowe to już koszt ponad 1500 złotych. Gdy szukamy bardziej zaawansowanego modelu niesportowego, ceny to od około 500 do 1000 złotych w zależności od modelu oraz marki.

Gdy potrzebujemy urządzenia, które będzie pomagało nam w korzystaniu ze smartfona, smartwatch to dobra propozycja. Także będzie dobrym zakupem dla osób, które chcą uprawiać sporty nowocześnie – z dostępem do innowacyjnych usług oferowanych przez sportowe smartwatche. W przeciwnym przypadku smartwatch będzie po prostu drogim i nieużywanym przez nas często gadżetem.

Tanie smartwatche możemy zakupić obecnie przez internet – znajdziemy je w szerokim wyborze w sklepach z elektroniką. On-line możemy również sprawdzić opinie na temat różnych modeli inteligentnych zegarków, aby dobrać dla siebie najlepszy.