Interaktywna

Blog informacyjny

Budownictwo

Jak pozbyć się gruzu poremontowego?

Gruz po remoncie może sprawić dużo problemów – jak można się go pozbyć? Wcale nie trzeba się nad tym głowić, gdy do dyspozycji mamy wygodne, dostępne od ręki rozwiązania.

Jednym z najczęstszych problemów pojawiających się podczas remontu domu czy mieszkania jest pozbycie się zalegającego gruzu budowlanego i innych odpadków poremontowych. Skuwanie kafelków, zrywanie podłogi, burzenie ścian – to wszystko daje mnóstwo odpadów, których nie możemy po prostu wyrzucić do kosza na śmieci. W grę nie wchodzi też wywiezienie opadów do niewłaściwego miejsca.

Jest jednak kilka sposobów na to, aby pozbyć się odpadów poremontowych – możemy zrobić to samodzielnie albo możemy skorzystać z usług firm, które oferują w tym zakresie swoje usługi.

Wywóz gruzu do punktu selektywnej zbiórki odpadów

Jeśli gruzu poremontowego nie jest zbyt dużo, w takim przypadku możemy pomyśleć o wywiezieniu go samodzielnie. Wystarczy spakować go w wiadra albo duże, mocne worki i dowieźć samodzielnie do lokalnego punktu selektywnej zbiórki odpadów komunalnych. Poza kosztami transportu nie zapłacimy za oddanie gruzu.

Z drugiej jednak strony taki pomysł nie sprawdzi się wtedy, gdy odpadów jest więcej. Uwaga! Niektóre PSZOK-i stosują limity w przyjmowaniu odpadów pobudowlanych!

Oddanie gruzu

W sieci można znaleźć od czasu do czasu ogłoszenia lokalne typu „przyjmę gruz”. Jest on najczęściej używany do utwardzenia drogi czy jako podsypka do wykonania wylewek. Jeśli uda nam się trafić na takie ogłoszenie, będziemy mogli liczyć na odebranie gruzu całkowicie za darmo.

Zamówienie kontenera na gruz

Jeśli gruzu poremontowego ma być jednak więcej i nie mamy możliwości, aby go oddać, najwygodniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firm dostarczających kontenery na gruz Warszawa jest jednym z wielu miast, w którym możemy skorzystać z tego rodzaju oferty.

Zamówienie kontenera na gruz jest bardzo łatwe – określamy, jaka pojemność kontenera będzie nam potrzebna (do wyboru mamy pojemności od około 2 metrów sześciennych), a następnie dzwonimy do firmy pod wskazany numer telefonu. Nawet tego samego dnia jej pracownik może dostarczyć nam kontener pod wyznaczony adres. Czas wynajmu wynosi najczęściej od około 3 do 6 dni. W tym czasie do kontenera możemy wrzucić cały niepotrzebny gruz i inne odpady po budowie. Jeśli kontener zostanie zapełniony wcześniej, możemy również zadzwonić po jego odbiór.

Do skorzystania ze swoich usług wywozu gruzu zaprasza firma wywoz-smieci.pl, która działa w Warszawie oraz obsługuje klientów z całego województwa mazowieckiego. Dokładna oferta wraz z cennikiem zaprezentowane są na stronie internetowej.