Interaktywna

Blog informacyjny

Dom i wnętrze

Rodzaje paneli natryskowych – co warto mieć w swojej łazience, aby prysznic był jeszcze przyjemniejszy?

Standardowe baterie prysznicowe pozwalają na komfortowe umycie ciała, jednak z nowoczesnymi panelami natryskowymi prysznic nabiera całkowicie nowego znaczenia!

Przy doborze natrysku powinniśmy przede wszystkim dobrać go do swoich potrzeb. Dzisiaj w sprzedaży znajdziemy nie tylko standardowe baterie prysznicowe ze słuchawką prysznicową montowaną na rurce, ale również panele natryskowe, które posiadają znacznie więcej funkcji i mogą dać nam bardziej komfortowy prysznic – także z relaksującym masażem wodnym.

Budowa paneli prysznicowych

W przeciwieństwie do zwykłych zestawów natryskowych panele mają inną budowę – są wyposażone w dysze, które potrafią masować różne części ciała. Panele mogą być również uzupełnione o dodatkowe elementy, na przykład w deszczownicę, termostat do ustawienia określonej temperatury wody.

Panele najczęściej montowane są jako wiszące, ale w sprzedaży znajdziemy również takie, które zabudowane są od brodzika w górę. Możemy zakupić je również jako narożne, gdy prysznic będzie ma znajdować się w rogu łazienki.

Pozwól sobie na relaksujący prysznic

Panele prysznicowe najczęściej wyposażone są w 6 lub 8 dysz, ale spotkamy się też z modelami mini mającymi 4 dysze. Są one rozłożone najczęściej symetrycznie, po obu stronach panelu. Takie rozmieszczenie pomaga w wykonaniu masażu pleców – woda jest natryskiwana wtedy wzdłuż kręgosłupa. Dodatkowo, w niektórych panelach możemy zmieniać kierunek strumienia wody, dopasowując go do swojej sylwetki.

W wielu modelach paneli mamy możliwość wyboru jednego z kilku trybów pracy – dysze mogą pracować wtedy wszystkie wspólnie lub tylko niektóre z nich. Możemy dopasować je wtedy w zależności od tego, jakiego masażu oczekujemy – natrysk może komfortowo oblewać całe plecy albo skupiać się tylko na ich dolnej lub górnej części.

Panel prysznicowy może być także wyposażony w deszczownicę – wtedy możemy poczuć się jak podczas letniego deszczu. Deszczownica to także doskonały wybór także dla tych osób, które lubią kąpać się razem ze swoimi partnerami i partnerkami.

Prysznic w XXI wieku

To jednak jeszcze nie wszystko, co potrafią nowoczesne panele prysznicowe. Najnowocześniejsze modele wyposażone są również w różne elektroniczne funkcje – pozwalają na bezdotykową obsługę, wykrywają użytkownika i samoczynnie włączają lub wyłączają natrysk, odtwarzacze muzyki z głośnikami, które możemy zsynchronizować ze swoim smartfonem.

Zatem jeśli wyposażasz łazienkę, pomyśl o zakupieniu nowoczesnego panelu prysznicowego – dzięki niemu możesz zmienić prysznic w wyjątkowo relaksującą część swojego dnia.

Kup panele prysznicowe na LAVEO.PL