Interaktywna

Blog informacyjny

Nieruchomości

Kawalerka w Warszawie – dobry pomysł na lokatę pieniędzy

Posiadanie własnej nieruchomości jest dobrym pomysłem na inwestycję. Możemy zyskać jeszcze więcej wtedy, gdy zdecydujemy się na zakup kawalerki w Warszawie – to obecnie jeden z najczęściej wybieranych sposobów na lokatę kapitału.

Nieruchomości są jednym z lepszych sposobów na ulokowanie pieniędzy – możemy zdecydować się na zakupienie gruntu w przyszłościowej lokalizacji, ale obecnie większym zainteresowaniem cieszą się mieszkania na wynajem.

Wynajem mieszkania potrafi dać nam większe zyski niż trzymanie pieniędzy na lokacie bankowej. Jednocześnie jest także dość bezpieczną formą ich ulokowania, ponieważ nieruchomości zawsze są w cenie, szczególnie te w doborowych lokalizacjach.  Właśnie dlatego dobrym pomysłem na inwestycje są mieszkania zlokalizowane w Warszawie, szczególnie te o mniejszym metrażu jak kawalerki.

Kawalerki w Warszawie nie są tanie – za nieruchomość musimy zapłacić często ponad 300 000 złotych, a w lepszych lokalizacjach jeszcze więcej. Ceny za jeden metr kwadratowy wynoszą zwykle od około 7 000 do nawet 11 000 złotych. W porównaniu do mieszkań o większym metrażu kawalerka jest zawsze droższa. Nie oznacza to jednak wcale, że jest ona złym pomysłem na lokatę pieniędzy. Wprost przeciwnie – to właśnie na kawalerkach możemy zarobić najwięcej.

Jeśli chcemy zdecydować się na zakup mieszkania pod wynajem, w takim przypadku warto przede wszystkim skupić się na mniejszych metrażach. Dlaczego? Ponieważ to one są najczęściej wynajmowane, na przykład przez osoby chcące zamieszkać same, przez pary czy przez mniejsze rodziny. Mniejsze mieszkanie jest również tańsze w wynajmie od tego dużego, co jest dodatkowym plusem.

Oprócz tego warto wskazać, że mieszkania o mniejszym metrażu są również łatwiejsze w sprzedaży. Jeśli nie będziemy chcieli już wynajmować nieruchomości albo będziemy chcieli odzyskać zainwestowane w nią pieniądze, możemy po prostu wystawić mieszkanie na sprzedaż. W porównaniu z nieruchomościami o większym metrażu te o mniejszym szybciej znajdują zainteresowanych.

Warto także pamiętać o tym, że w przypadku zakupu mieszkania mającego być inwestycją liczy się lokalizacja. Nie musimy jednak decydować się na nieruchomość w centrum Warszawy. Alternatywnym rozwiązaniem mogą być nowe mieszkania Warszawa Włochy – to dzielnica, która cieszy się obecnie dużym powodzeniem, jest dobrze skomunikowana i jednocześnie zapewnia wysoki komfort zamieszkania.

Z aktualnymi ofertami nieruchomości, w tym kawalerek w Warszawie można zapoznać się już teraz na stronach internetowych deweloperów i za pośrednictwem portali ogłoszeniowych. My polecamy bezpośrednio od dewelopera: dzwigowapark.pl