Interaktywna

Blog informacyjny

Turystyka

Atrakcje Jarosławca – co warto zobaczyć?

Polskie wybrzeże w ciągu lata przyciąga wielu poszukujących wypoczynku – jedną z miejscowości, która cieszy się wtedy dużym powodzeniem, jest Jarosławiec. Jakie dokładnie atrakcje czekają na nas w tym malowniczym kurorcie nad Bałtykiem? Zapraszamy do sprawdzenia!

Jarosławiec to niewielka wieś, która położona jest na Wybrzeżu Słowińskim, w województwie zachodniopomorskim. W okolicy znajduje się także inny popularny kurort – Darłowo. To miejscowość o charakterze rekreacyjno-wypoczynkowym, a także wieś rybacka, do której co roku przyjeżdżają tysiące turystów spragnionych wypoczynku nad morzem.

Plaża i kąpieliska morskie

W Jarosławcu do dyspozycji są dwa kąpieliska morskie – Jarosławiec Wschód oraz Jarosławiec Zachód. Plaże są piaszczyste i zachęcają do opalania się i uprawiania sportów – to właśnie w tej miejscowości odbywa się coroczny Międzynarodowy Bieg po Plaży. Jak jeszcze możemy spędzać czas w Jarosławcu?

Latarnia morska w Jarosławcu

W Jarosławcu znajduje się latarnia morska o wysokości 33 metrów, która w sezonie letnim jest udostępniona dla turystów. Jest najbardziej charakterystyczną budową w miejscowości, z której rozciąga się piękna panorama na okolicę.

Muzeum Bursztynu

Jedną z nowszych atrakcji w Jarosławcu jest Muzeum Bursztynu, które rozpoczęło działalność w 2014 roku. W muzeum możemy zapoznać się z intersującymi eksponatami, między innymi z rzadkim niebieskim bursztynem bałtyckim, można zobaczyć bryłę bursztynu ważącą niemalże 3 kilogramy, inkluzje – owady i rośliny w bursztynie.

Aquapark

Dużą atrakcją w Jarosławcu jest również aquapark działający przy Panoramie Morskiej. Do wyboru jest kilka basenów, w tym jeden ze sztuczną falą. Na kąpiących się czekają też zjeżdżalnie, grota z wodospadami i inne atrakcje.

Galeria Rybacka w Jezierzanach koło Jarosławca

To niewielkie, prywatne muzeum poświęcone rybołówstwu, które zawiera wiele interesujących atrakcji. Można zobaczyć wtedy z bliska, jak wygląda praca rybaka. Do oglądania jest też wiele interesujących eksponatów.

Paintball

Osoby gotowe na dobrą zabawę mogą wybrać się również na paintball – to doskonały wybór dla młodszych i starszych lubiących ekstremalne zabawy w militarnym stylu.

Szlaki turystyki pieszej i rowerowej

W Jarosławcu oraz w jego okolicach do dyspozycji mamy również wiele interesujących szlaków turystyki pieszej i rowerowej. Możemy dzięki nim zapoznać się też z okolicznymi miejscowościami prezentującymi własne atrakcje, na przykład możemy wybrać się do Darłowa, Ustki, Sławna, Słupska, w których też miło spędzimy czas podczas wakacji.