Interaktywna

Blog informacyjny

Zdrowie

Nie masz czasu na zdrowe gotowanie? Wybierz catering dietetyczny!

Chcesz odżywiać się zdrowiej, ale nie masz czasu na to, aby przygotowywać zdrowe posiłki? Dużo czasu spędzasz w pracy i wracasz zmęczona do domu? Chcesz się odchudzić? W tych przypadkach warto pomyśleć o skorzystaniu z cateringu dietetycznego.

Usługa taka jak catering jest obecnie wybierana bardzo często – nie tylko na różnego rodzaju imprezy, na przykład bankiety czy wesela. Catering dietetyczny to jeden z ostatnich hitów. To usługa określana również mianem diety pudełkowej, ponieważ polega na regularnym dostarczaniu do klienta posiłków w pudełkach.

W ramach diety pudełkowej najczęściej otrzymujemy 5 dostaw w ciągu tygodnia – każda na jeden dzień roboczy. W pudełku, w zależności od wybranej wersji usługi, znajdziemy od 3 do nawet 5 posiłków. Dzięki temu nie musimy już samodzielnie zajmować się gotowaniem, ponieważ wszystko zrobi za nas wyspecjalizowana firma. Zatrudniony przez nią dietetyk zadba o to, aby posiłki były zbilansowane, zdrowe oraz smaczne.

Dla kogo catering dietetyczny?

Dieta pudełkowa to dobry wybór nie tylko dla osób, które chcą się odchudzać, ale również dla każdego, komu zależy na zdrowym odżywianiu się.

Do wyboru mamy najczęściej dietę redukcyjną w kilku wariantach kaloryczności – w doborze tej najlepszej może pomóc nam dietetyk firmy. Oprócz tego możemy zdecydować się na określone warianty diety, na przykład wegetariańską, wegańską, bezglutenową, dla osób z alergią na laktozę. Dodatkowo, wiele firm oferuje też catering dla sportowców, dla kobiet w ciąży i dla mam, dla osób z określonymi schorzeniami, na przykład serca czy tarczycy.

Wobec tego usługa cateringu dietetycznego jest bardzo dobrym wyborem dla każdego, kto chce żyć zdrowiej i wygodniej – bez potrzeby codziennego spędzania godzin w kuchni na szykowaniu takich posiłków, które będą zdrowe i smaczne.

Ile zapłacimy za dietę pudełkową?

Cena diety pudełkowej jest zależna od szeregu różnych czynników, w tym między innymi od wybranej wersji, od liczby posiłków, od ilości kalorii w diecie, a także od polityki cenowej firmy. Warto też wskazać, że jeśli zdecydujemy się na wykupienie abonamentu z dietą na dłuższy okres, także możemy zaoszczędzić.

Jeden dzień diety pudełkowej to zwykle od około 45 do 70 złotych. Dokładne ceny można znaleźć na stronach internetowych firm zajmujących się świadczeniem usług cateringu dietetycznego.

Jeśli chodzi o sprawdzony catering dietetyczny Warszawa to szeroka gama firm gotowych do pomocy w prowadzeniu zdrowej diety. Do zapoznania się ze swoją ofertą zaprasza firma cateringowa fitandeat.pl.