Interaktywna

Blog informacyjny

Dom i wnętrze

Ramki na zdjęcia – 5 rzeczy, o których warto pamiętać przy ich zakupie

Chcesz oprawić ważne dla siebie zdjęcia? W sklepach można już teraz znaleźć szeroką gamę różnych gotowych ramek, ale również można zamawiać je na wymiar. Oto 5 rzeczy, o których warto pamiętać przy ich doborze!

  1. Format ramki

Przede wszystkim ramka na zdjęcia powinna mieć odpowiedni format, czyli powinna być dopasowana do zdjęcia.

Jeśli będzie zbyt mała, fotografia po prostu się do niej nie zmieści, a wtedy, gdy będzie zbyt duża, zdjęcie nie zajmie całego tła i może nieestetycznie opadać ze względu na gorsze podtrzymanie.

  1. Materiał ramki

Druga kwestia to materiał, z którego wykonane są ramki na zdjęcia Warszawa to miasto, gdzie można zakupić je w wielu ciekawych wariantach, na przykład z aluminium, drewna surowego albo malowanego czy z plastiku.

Rodzaj materiału wpływa nie tylko na estetykę, ale też ma znaczenie dla trwałości o odporności. Ramki z drewna surowego mogą łatwo się zaplamić, z kolei te z plastiku mogą się przebarwiać pod wpływem promieniowania UV. Ramki aluminiowe są wytrzymałe, ale ze względu na nowoczesny wygląd mogą nie pasować do każdej aranżacji.

  1. Styl ramki

Jak wspomnieliśmy powyżej, materiał ramki ma także wpływ na jej styl. Tutaj pod uwagę trzeba wziąć także wykończenie ramki oraz jej kolorystykę.

Do wnętrz urządzonych w stylu nowoczesnym najlepiej pasują ramki proste, o jednolitych kolorach. Z kolei do wnętrz urządzonych w stylu tradycyjnym czy rustykalnym ramki bardziej zdobione, z naturalnych materiałów.

  1. Montaż ramki

Najczęściej ramki na zdjęcia można albo postawić na podłożu albo powiesić na ścianie. W zależności od tego, jaki efekt chcemy uzyskać, dobierzmy ramkę o odpowiednim sposobie montażu.

  1. Indywidualne dopasowanie ramki

Zdarza się, że dostępne w regularnej sprzedaży gotowe ramki nie są tym, czego poszukujemy. W takim przypadku warto wybrać przygotowywane na zamówienie ramki na zdjęcia Warszawa to miasto, gdzie także można je zakupić.

Możemy wtedy samodzielnie wybrać wszystkie parametry, którymi ma wyróżniać się gotowa ramka na zdjęcia – od jej formatu, przez wygląd, a skończywszy na sposobie montażu.