Interaktywna

Blog informacyjny

Uroda

Peeling kawitacyjny – na czym polega i kiedy warto go wykonać?

W gabinetach kosmetycznych i medycyny estetycznej możemy skorzystać z szeregu różnych zabiegów oczyszczających przeznaczonych na twarz. Jednym z nich jest peeling kawitacyjny. Na czym dokładnie polega tego rodzaju zabieg? Kiedy warto go wykonać? Ile za nieco zapłacimy?

Profesjonalne oczyszczanie skóry twarzy w gabinecie pozwala na uzyskanie znacznie lepszych efektów niż jej regularne oczyszczanie w domu.

Gabinety kosmetyczne i medycyny estetycznej dysponują zaawansowanym wyposażeniem, stosują też specjalistyczne środki, dzięki którym oczyszczanie skóry jest jeszcze skuteczniejsze. Jednym z zabiegów stosowanych w tym właśnie celu jest peeling kawitacyjny Wrocław jest miastem, gdzie także możemy z niego skorzystać.

Peeling kawitacyjny – co to jest?

Peelingiem kawitacyjnym nazywamy specjalny zabieg, który pozwala na delikatne, ale także skuteczne oczyszczenie skóry. W tym celu wykorzystuje generowane przez urządzenie wibracje ultradźwiękowe, które pozwalają na usunięcie ze skóry nadmiaru sebum, zrogowaciałego naskórka, zaskórników, bakterii bytujących na skórze. Zmniejsza widoczność niedoskonałości jak zmarszczki, blizny. Poprawia przy tym mikrokrążenie skóry, pomaga w jej odmłodzeniu, regeneracji i dezynfekcji.

Co ważne, ze względu na swoją delikatność peeling kawitacyjny może być prowadzony u osób z każdym typem cery, także z cerą delikatną, wrażliwą, suchą czy dojrzałą.

Na czym polega zabieg peelingu kawitacyjnego?

Zabieg polega na wstępnym oczyszczeniu skóry i następnie na jej nawilżeniu oraz na przykładaniu do niej specjalnej szpatułki, która pozwala na rozprowadzanie ultradźwięków. Sam zabieg jest całkowicie bezbolesny i nie narusza ciągłości skóry.

Dla uzyskania najlepszych rezultatów zaleca się regularne korzystanie z zabiegu peelingu kawitacyjnego. Liczbę i częstotliwość zabiegów warunkuje się stanem skóry i oczekiwanymi efektami.

Jeśli chodzi o peeling kawitacyjny jest jednym z wielu miast, gdzie można z niego skorzystać. Aktualne adresy oraz cenniki w gabinetach kosmetycznych można znaleźć już teraz przez internet.