Interaktywna

Blog informacyjny

Zdrowie

Dlaczego warto wyciskać soki samodzielnie?

Wyciskane samodzielnie soki są o wiele lepsze od tych, które znajdziemy na sklepowych półkach. Teraz ich przygotowywanie nie jest również takie trudne – możemy zrobić to bez problemu z wykorzystaniem nowoczesnych wyciskarek wolnoobrotowych!

Wolnoobrotowe wyciskarki cieszą się obecnie dużym zainteresowaniem. To bardzo dobra alternatywa dla sokowirówek, ponieważ w wyciskarce możemy przyszykować sok znacznie zdrowszy i smaczniejszy.

Jakie są główne zalety picia soków z wyciskarek? Zapraszamy do sprawdzenia najważniejszych korzyści z soków wyciskanych w diecie!

  1. Świeżo wyciskane soki w wyciskarce wolnoobrotowej są przede wszystkim pełne wartościowych składników – witamin, minerałów, błonnika, antyoksydantów, enzymów, dlatego warto pić je na zdrowie.
  2. Soki wyciskane są polecane w różnych chorobach, na przykład przy cukrzycy, chorobach serca, chorobach układu pokarmowego, jako profilaktyka nowotworów oraz innych chorób cywilizacyjnych.
  3. Samodzielnie wyciskane soki są świeże – mamy wtedy pewność, że powstały ze składników o odpowiedniej świeżości, które nie są odpadami i zawierają najwięcej wartościowych komponentów. Warto też wskazać, że wyciskarki wolnoobrotowe, na przykład wyciskarki Hurom pozwalają na zachowanie świeżości soku na dłużej – nawet do 48 godzin.
  4. Możemy samodzielnie dobierać składniki – nasz sok może zawierać ulubione składniki, na przykład owoce takie jak banany, jabłka, gruszki, warzywa takie jak marchewka, jarmuż, szpinak, a nawet zioła. To daje nam mnóstwo możliwości w komponowaniu wyśmienitych napojów na różne okazje.
  5. Świeżo wyciskane soki również pomagają w utrzymaniu zdrowej sylwetki – dzięki nim możemy oczyścić organizm i wspomagać odchudzanie, dlatego ich regularne picie jest zalecane również przez dietetyków.

To tylko niektóre zalety związane z piciem samodzielnie przygotowywanych soków w wyciskarkach – teraz ich przyszykowanie jest naprawdę bardzo łatwe, ponieważ możemy zrobić to własnoręcznie z użyciem nowoczesnych wyciskarek. Wystarczy tylko chwila!

Sprzęt do soków kupisz na: https://zdrovi.pl/k/wyciskarki-do-sokow-wolnoobrotowe/wyciskarki-hurom/