Interaktywna

Blog informacyjny

Zakupy

Szukasz szybkiej wyciskarki? Postaw na model pionowy!

Wyciskarki wolnoobrotowe pozwalają na łatwe przyrządzanie smakowitych soków, a często też innych potraw – musów, puree, sosów, koktajli. W sprzedaży znajdziemy obecnie pełną gamę urządzeń tego rodzaju, a wśród nich modele pionowe. Gdy poszukiwana jest wyciskarka szybka i łatwa w obsłudze, warto postawić właśnie na model pionowy.

W przeciwieństwie do sokowirówek wyciskarki wolnoobrotowe mają znacznie niższe obroty. Nie oznacza to jednak wcale, że działają wtedy mniej efektywnie. Wprost przeciwnie, ponieważ dzięki nim jesteśmy w stanie przygotować szereg wyśmienitych soków o różnych smakach z owoców oraz warzyw, a nierzadko też inne potrawy w zależności od modelu wyciskarki.

W wyciskarce wolnoobrotowej możemy przygotować zdrowe soki – bez utraty znajdujących się w owocach i warzywach witamin, minerałów, enzymów, błonnika i innych wartościowych składników. To powoduje, że mogą być one wartościowym składnikiem codziennej diety osób dorosłych oraz dzieci.

Wyciskarki wolnoobrotowe można podzielić na dwa rodzaje – pionowe oraz poziome. Różnią się między sobą zasadniczo położeniem mechanizmu rozdrabniającego, ponieważ w modelu pionowym jest on położony pionowo, natomiast w poziomym – jest ułożony poziomo.

Konstrukcja wyciskarki wolnoobrotowej ma także wpływ na jej tryb działania. W modelach pionowych możemy przygotowywać soki szybciej i łatwiej, ponieważ produkty spadają wtedy same w głąb urządzenia – wyciskarki pionowe są dzięki temu bardziej wydajne w działaniu i przyszykowanie w nich soku zajmie nam mniej czasu. Nie musimy też używać wtedy popychacza, co jest konieczne w modelach poziomych.

Oprócz tego wyciskarki pionowe pozwalają na łatwe przemywanie wnętrza urządzenia podczas biegu – wtedy możemy przygotować kilka różnych soków po kolei, bez mieszkania się ich smaków. Zatyczka w wyciskarce pozwala też na szykowanie koktajli, na przykład z jogurtem czy z mlekiem.

Jest jednak minus, ponieważ wyciskarki pionowe mają nieco bardziej skomplikowaną budowę od poziomych, co przekłada się na bardziej czasochłonny proces ich mycia. Wyciskarki pionowe nie mają też tak wielu funkcji jak modele poziome, na przykład nie będziemy mogli zmielić w nich produktów czy uformować makaronu.