Interaktywna

Blog informacyjny

Wyposażenie wnętrz

Jak oprawić ważne zdjęcia?

Każdy z nas posiada w domu wiele ważnych fotografii, które chce zachować na zawsze. Niektóre z nich posiadają formę odbitki, inne są w postaci cyfrowej. Jeśli najważniejsze zdjęcia chcemy mieć zawsze przy sobie, warto pomyśleć o ich oprawieniu i zaprezentowaniu na ścianie. O czym warto wtedy pamiętać?

Ściana wypełniona fotografiami to nie tylko piękny sposób na wyeksponowanie najważniejszych dla nas osób oraz chwil, ale również bardzo ładna dekoracja, która dzisiaj jest też bardzo modna.

Aby jednak zdjęcia były zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, na przykład rozdarciem, zaplamieniem, przebarwieniami, a także w celu łatwiejszej prezentacji wart pomyśleć o ich oprawieniu. Jak to zrobić?

Ramki gotowe czy na zamówienie?

Obecnie w sklepach możemy znaleźć szeroką paletę gotowych ramek przeznaczonych na fotografie. Są dostępne w różnych formatach, na przykład 10 x 15 cm, 18 x 24 cm, 21 x 30 cm, 30 x 40 cm, aby wspomnieć tylko o niektórych z nich, dlatego możemy dobrać je do większości najpopularniejszych formatów fotografii.

Ramki produkowane są także z różnych materiałów, na przykład z drewna naturalnego litego lub malowanego, z metalu, z tworzyw sztucznych, a nawet z ceramiki, dlatego mamy ogromny wybór ciekawych wzorów i kolorów.

Jednak oprócz ramek gotowych do dyspozycji mamy również te na zamówienie. Wykonamy je w firmach specjalizujących się w takich usługach. Wówczas ramka może być dopasowana indywidualnie do naszych potrzeb i wymagań, chociaż musimy liczyć się wówczas z jej wyższą ceną.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze ramek na zdjęcia?

  • ramka powinna być dopasowana rozmiarem do zdjęcia
  • jeśli chcemy powiesić zdjęcia na ścianie, ramka powinna mieć odpowiedni haczyk z tyłu
  • ramka stojąca powinna mieć stabilną podporę, aby nie przewracała się samoczynnie
  • aby zdjęcia były zabezpieczone przed uszkodzeniem, ramka powinna być wyposażona w ochronną szybkę
  • ramka powinna być łatwa w złożeniu i rozłożeniu, aby ewentualna wymiana zdjęć nie zajmowała dużo czasu