Interaktywna

Blog informacyjny

Uroda

Gładka twarz bez niedoskonałości

Nie każdego natura obdarzyła czystą i gładką cerą. Wiele osób, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, ma wiele trudności z utrzymaniem swojej skóry twarzy w ryzach. Wypryski, zaskórniki, zanieczyszczone pory to tylko kilka problemów. Gdy nie możesz doczyścić swojej skóry w domu, warto udać się wtedy do kosmetyczki!

Skóra twarzy wymaga regularnego oczyszczania. Najczęściej robimy to z wykorzystaniem specjalnych żelów do mycia albo mydeł. Od czasu do czasu w warunkach domowych zaleca się także wykonanie peelingu, który ma na celu złuszczenie wierzchniej warstwy martwych komórek skóry.

Niestety, u wielu osób takie postępowanie to zbyt mało, aby skóra wyglądała na czystą i promienną. W takim przypadku warto wybrać się na profesjonalne oczyszczanie twarzy  jest jednym z wielu miast na mapie Polski, gdzie można skorzystać z takich zabiegów. Co wybrać?

Jak oczyszcza się twarz w gabinecie kosmetycznym?

Gabinety kosmetyczne, a także gabinety medycyny estetycznej, w których można skorzystać z zabiegów oczyszczania twarzy, dysponują specjalnymi kosmetykami i urządzeniami pozwalającymi na uzyskanie o wiele lepszych rezultatów niż w domu.

Jednym z najpopularniejszych zabiegów jest manualne oczyszczenie skóry przez kosmetyczkę, które polega na rozmiękczeniu skóry i wyciskaniu zmian, ale obecnie możemy skorzystać też z innych zabiegów, na przykład takich jak:

  • peeling kawitacyjny
  • mikrodermabrazja wodna
  • mikrodermabrazja diamentowa
  • mikrodermabrazja korundowa
  • peelingi medyczne – kwasowe
  • laser IPL

Zabiegi te pozwalają na szybkie oczyszczenie skóry z różnych zanieczyszczeń, a także zredukowanie niedoskonałości, na przykład takich jak rozszerzone pory, drobne blizny, zmarszczki, przebarwienia.

Aby uzyskać najlepsze efekty, zaleca się prowadzenie zabiegów w serii, najczęściej od 3 do 6 zabiegów w kilkutygodniowych odstępach.

Cena jednego zabiegu profesjonalnego oczyszczania twarzy to od około 80 złotych do 250 złotych w zależności od wybranej metody. Aktualne cenniki można znaleźć na stronach gabinetów.