Interaktywna

Blog informacyjny

Turystyka

Jak zorganizować dojazd gości na imprezy okolicznościowe?

Wesela, rocznice, urodziny czy komunie – to tylko kilka imprez okolicznościowych, podczas których spotykamy się z najbliższymi. Jeśli planujemy urządzenie wydarzenia, ale wiemy, że wielu gości może mieć problem z dojazdem, warto im go ułatwić. Jak to zrobić?

Nie zawsze rodzina mieszka blisko siebie. Czasami dzielą ją setki kilometrów do pokonania. W związku z tym regularne spotkania na różne wydarzenia, na przykład takie jak urodziny, imieniny, rocznice, a także chrzciny, komunie, wesela czy pogrzeby stają się dość trudne w organizacji.

Są jednak sposoby na to, aby wspólne spotkania częściej dochodziły do skutku – warto pomyśleć wtedy o zapewnieniu gościom wygodnego dojazdu. Jak o niego zadbać?

Własne auto czy bus?

Jeśli zaproszeni na wydarzenie goście nie dysponują własnymi samochodami, wówczas można wybrać jedną z dwóch opcji – zapewnienie dojazdu swoim autem albo wynajęcie busa albo autokaru, gdy gości ma być dużo.

Pierwsza opcja jest o tyle wygodna, że jest dość tania i daje nam dużą elastyczność, ale z drugiej strony wymaga od nas także czasu. Co więcej, nie zawsze jest dostępna, gdy impreza ma być zakrapiana.

Właśnie dlatego dobrym wyborem może być wtedy skorzystanie z usług firm oferujących busy oraz autokary Warszawa jest jednym z miast, gdzie możemy bez problemu wyszukać tego rodzaju usługi. Wówczas to kierowca firmy zadba o dowiezienie oraz odwiezienie gości z wydarzenia. Wybieramy tylko odpowiedni środek transportu zależnie od liczby oczekiwanych pasażerów, a potem umawiamy szczegóły, czyli termin i godzinę realizacji usługi.

Ile zapłacimy za dowóz gości?

Ceny są zróżnicowane i zależne od szeregu czynników, w tym od rodzaju wybranego środka transportu, od odległości, a także od czasu dyspozycji kierowcy.

Wynajem busa z kierowcą do dyspozycji przez kilka godzin na obszarze około 100-200 kilometrów to około 200-500 złotych. Cena za dodatkowe kilometry to na ogół około 0,8 do 1 złotego. Dokładne informacje można znaleźć na stronach przewoźników lub po wysłaniu zapytania ofertowego.