Interaktywna

Blog informacyjny

Zdrowie

Jak wybrać odpowiedni szpital na poród?

Kobieta w ciąży ma prawo do wyboru szpitala, w którym będzie rodziła. Oczywiście, nie zawsze wcześniejszy wybór jest pewny, na przykład wtedy, gdy poród rozpocznie się z dala od wybranej placówki, ale i tak warto poświęcić nieco czasu na zapoznanie się z dostępnymi w okolicy szpitalami i wybranie tego, w którym porób będzie mógł odbyć się w komfortowych warunkach i bez komplikacji.

Przy doborze odpowiedniego szpitala na poród kobieta powinna wziąć pod uwagę szereg różnych czynników. Oczywiście, warto kierować się w tym przypadku opiniami innych mam, które mogą doradzić, jakie placówki zdały egzamin, a które lepiej omijać szerokim łukiem, ale oprócz tego warto także samemu przeanalizować dostępne propozycje. Co należy wtedy wziąć po uwagę?

Lokalizacja szpitala

To jeden z ważniejszych czynników przy doborze szpitala do porodu. Najlepiej, aby szpital nie był położony zbyt daleko i można było dojechać do niego jak najszybciej z domu.

Sala w szpitalu

Wiele szpitali pozwala kobietom na poród w bardziej prywatnych, komfortowych dla nich warunkach – w oddzielnych pokojach. Także niektóre z nich posiadają jednoosobowe sale, ale niekiedy trzeba za nie dopłacić.

Wobec tego warto zwrócić uwagę, czy w szpitalu znajdują się sale wieloosobowe, czy też możemy uzyskać większy komfort w sali dla jednej osoby.

Wyposażenie szpitala

To kolejna ważna kwestia. Szpital powinien posiadać nowoczesne wyposażenie medyczne, a także powinien zapewniać pacjentce dostęp do dodatkowych akcesoriów pomocnych podczas porodu, na przykład takich jak drabinki, piłki, worki sako.

Opieka personelu

Informacje na temat jej jakości można otrzymać od znajomych albo poszukać ich on-line. Fachowa, kompleksowa i miła obsługa personelu podczas porodu i po nim ma bardzo duże znaczenie dla zdrowia i komfortu kobiety.

Znieczulenie w trakcie porodu

Kobieta ma prawo do skorzystanie z e znieczulenia – coraz więcej placówek oferuje bezpłatne znieczulenia zewnątrzoponowe, ale są też i takie placówki, w których za znieczulenie podczas porodu trzeba będzie dodatkowo zapłacić.