Interaktywna

Blog informacyjny

Reklama i Marketing

Chcesz założyć stronę internetową? Postaw na technologię responsywną!

Z internetu korzystamy dzisiaj nie tylko na zwykłych komputerach PC oraz na laptopach. Coraz częściej przeglądamy strony WWW także na urządzeniach mobilnych takich jak smartfony i tablety. Właśnie dlatego dobra strona internetowa powinna być czytelna na każdym ekranie!

Klasyczne strony internetowe projektowane były tylko z myślą o zwykłych komputerach, których ekrany są duże i pozwalają na zmieszczenie na nich wielu informacji.

Sytuacja wygląda jednak zupełnie inaczej wtedy, gdy chodzi o popularne obecnie smartfony i tablety – klasyczne strony WWW nie wyświetlają się na nich dobrze, ponieważ ich szablony nie są dopasowane do mniejszych ekranów. Właśnie dlatego strony WWW projektuje się obecnie jako responsywne.

Strona responsywna – co to jest?

Responsywna strona internetowa, czyli po angielsku Responsive Web Design (RWD) to tak strona WWW, która dynamicznie dopasowuje się do rozmiaru ekranu, aby jak najbardziej czytelnie prezentować swoją treść.

Stosuje się wtedy odpowiednie rozwiązania techniczne, które pozwalają na szybkie rozpoznawalnie rozdzielczości przeglądarki, w której strona jest otwierana, a następnie dobranie najlepszego arkusza stylu. W efekcie strona responsywna jest dobrze widoczna w każdej rozdzielczości.

Stronę tego rodzaju można rozpoznać bardzo łatwo – otwiera się bez problemu na przeglądarce na smartfonie lub tablecie, a przy zmianie wielkości okna przeglądarki na komputerze także się do niego dostosowuje.

Zalety posiadania strony responsywnej:

  • możliwość dotarcia do wszystkich klientów – korzystających z komputerów i urządzeń mobilnych
  • niższy koszt tworzenia strony WWW – konieczne jest wykonanie jednej strony, a nie dwóch, czyli jednej klasycznej, a drugiej mobilnej
  • wsparcie w pozycjonowaniu – strony responsywne ułatwiają także prowadzenie promocji stron przez pozycjonowanie

Aktualnie tworzeniem responsywnych stron internetowych zajmuje się większość agencji interaktywnych – oferujących usługi w zakresie tworzenia stron WWW oraz ich reklamy w internecie.