Interaktywna

Blog informacyjny

Reklama i Marketing

Strona internetowa to Twoja wizytówka – zadbaj o jej atrakcyjny wygląd!

Dzisiaj większość firm posiada własne strony internetowe. W dobie powszechnego dostępu do sieci brak strony to spory błąd. Strona internetowa to dla firmy wizytówka on-line, dlatego warto zadbać o jej atrakcyjny wygląd!

Na stronie internetowej swojej firmy możemy zawrzeć wszystkie kluczowe informacje na jej temat – od historii, poprzez ofertę, aktualności, referencje, a skończywszy na danych kontaktowych.

Żeby strona firmowa spełniała jednak swoją rolę, warto zadbać nie tylko o jej warstwę treściowa, ale także o jej prezencję!

Atrakcyjna strona internetowa – czyli jaka?

Oczywiście, każdy z nas ma nieco inny gust, ale kanony piękna dla stron internetowych są dość uniwersalne.

Przede wszystkim, budowa stron internetowych powinna być dość prosta – strona ma być czytelna, przejrzysta, łatwa w nawigacji, aby można było szybko znaleźć na niej wszystkie potrzebne informacje.

Strona firmowa nie powinna być też przeładowana grafiką, która nie dość, że może wywołać na niej chaos wizualny, to jeszcze może wydłużać czas ładowania się strony. Zamiast grafiki można wykorzystać także animacje lub filmy, ale powinny być one nienachalne – lepiej, aby stanowiły tło niż główny element strony.

Jeśli chodzi o kolorystykę, najlepiej sprawdzają się kolory monochromatyczne – biel, czerń, szarości, które mogą być uzupełnione o kolorowe detale. Warto przy tym pamiętać, aby utrzymać stronę w jednym schemacie kolorystycznym.

Także nie możemy zapominać o układzie treści oraz typografii. Czytelna czcionka, odpowiednie podkreślenie najważniejszych informacji, stosowanie podziałów w tekstach – dzięki temu czytanie informacji na stronie będzie jeszcze łatwiejsze.

Stworzenie strony internetowej powierz ekspertom

Wprawdzie w internecie możemy znaleźć dużo poradników dotyczących samodzielnego tworzenia stron internetowych, to jednak budowa stron internetowych takich, jak strony firmowe, powinna być zlecona fachowcom w tej dziedzinie.

Budowa stron internetowych to złożony proces, dlatego też wtedy, gdy zależy nam na jak najlepszych efektach, powinniśmy zdecydować się na współpracę z uznaną agencją zajmującą się projektowaniem stron WWW.

Z aktualnymi ofertami dotyczącymi tworzenia stron WWW można zapoznać się już teraz przez internet.