Interaktywna

Blog informacyjny

Zdrowie

Do lekarza zapiszesz się także przez internet!

Czasy, gdy do lekarza można było zarejestrować się osobiście, już minęły. Teraz pacjenci mogą nie tylko skorzystać z telefonu, ale również mogą wybrać zapisy przez internet!

Do lekarza rodzinnego, a może do specjalisty? Jeśli potrzebujemy pomocy lekarskiej, powinniśmy najpierw zapisać się do wybranego gabinetu. Dzisiaj nie obowiązuje już rejonizacja, dlatego też możemy zdecydować się na dowolny gabinet lekarski na terenie całego kraju – posiadający umowę z NFZ lub też prywatny.

Zapisz się na wizytę do lekarza on-line!

Zapisy nie muszą być przy tym problemem – coraz częściej standardem staje się możliwość dokonania zapisu przez telefon, dzwoniąc pod podany numer. Co więcej, wiele placówek, w tym głównie tych prywatnych, pozwala na dokonanie zapisu do wybranego lekarza on-line. Jak można to zrobić?

Rejestracja do lekarza przez internet posiada wiele zalet. Możemy zrobić ją w dowolnym momencie – niezależnie od pory dnia czy nocy. Musimy posiadać tylko komputer albo smartfon z dostępem do internetu. Nie musimy także telefonować lub udawać się na miejsce osobiście, co jest dodatkowym plusem.

Jak zapisać się do lekarza przez internet?

Internetowe zapisy do lekarza mogą odbywać się bezpośrednio na stronie internetowej przychodni lub gabinetu albo też mogą wykorzystywać inne serwisy pozwalające na dokonanie rejestracji on-line.

W każdym z tych przypadków musimy wypełnić odpowiedni formularz, podając w nim swoje dane, w tym imię i nazwisko oraz dane kontaktowe – numer telefonu, adres e-mailowy. Możemy także wybrać dogodny dzień oraz termin wizyty. W celu potwierdzenia rejestracji otrzymamy odpowiedni e-mail albo też pracownik gabinetu lub przychodni skontaktuje się z nami telefonicznie. Przypomnienie o wizycie możemy otrzymać również na nasz adres e-mailowy oraz przez SMS.

Podsumowując, gdy chcemy zapisywać się do lekarzy jeszcze łatwiej, warto poszukać właśnie takiego gabinetu lekarskiego, który pozwala na dokonywanie zapisów on-line. To wygodna, szybka i łatwa metoda zapisów na wizytę!