Interaktywna

Blog informacyjny

Motoryzacja

Stylowe skóry samochodowe – wybierz luksusową tapicerkę!

Tapicerka w Twoim samochodzie wymaga wymiany na nową? A może chcesz zająć się odnowieniem zabytkowego pojazdu? W takim przypadku warto postawić na wysokiej klasy skóry samochodowe!

Gdy chcesz zdecydować się odnowienie wnętrza pojazdu, musisz także zdecydować, co zrobić z tapicerką. Jeśli nie jest ona jeszcze mocno zniszczona, wówczas wystarczające może być jej profesjonalne wypranie. Jeśli jednak widoczne są na niej znaczne uszkodzenia, wówczas konieczna może być jej wymiana na nową.

Na tapicerki samochodowe stosuje się obecnie różnego rodzaju materiały – najczęściej są to rozmaite tkaniny, głównie tkaniny syntetyczne, ale również wykorzystywane są skóry samochodowe, które spotkać możemy głównie w wyższej klasy pojazdach.

Rodzaje skór samochodowych – co wybrać?

Gdy wnętrze pojazdu ma prezentować się elegancko, wówczas skóry samochodowe będą strzałem w dziesiątkę!

Aktualnie do wyboru mamy wiele ciekawych wzorów skór, dlatego też można łatwo dostosować je do charakteru wnętrza i swojego pomysłu na renowację. Co dostaniemy w sklepach?

Główne typy skór samochodowych:

  • skóra ziarnista – posiada widoczną strukturę nawierzchni przypominająca ziarno
  • skóra nappa – gładka i miękka skóra naturalna licowa
  • skóra perforowana – posiada perforacje (dziurki), na przykład w kształcie okrągłym kwadratowym
  • skóra zamszowa – skóra wyróżniająca się lekkim meszkiem, stosowana głównie na elementy, które nie są dotykane ze względu na ryzyko wytarcia

Zatem do wyboru mamy szeroką gamę typów skór – każda z powyższych dostępna jest często w kilkudziesięciu kolorach do wyboru, dlatego też nie powinniśmy mieć żadnych trudności z wybraniem odpowiedniego materiału obiciowego do swojego samochodu.

Gdzie można kupić skóry samochodowe?

Obecnie skóry samochodowe oferowane są w wielu różnych sklepach, w tym w sklepach działających stacjonarnie oraz w sklepach internetowych.

Jeśli posiadamy w okolicy sklep stacjonarny, wówczas możemy udać się do niego osobiście, aby tam zobaczyć różne warianty skór i dobrać tą najlepszą. Nie zawsze jednak opłaca się jechać do położonego daleko sklepu z tapicerkami. Wtedy skóry samochodowe można zamówić w sklepach internetowych. Aby wybór był jeszcze łatwiejszy, możemy zamówić w nich również praktyczny wzornik z różnymi typami skór.

Przy współpracy z: Sklep.Ponczynski.com