Interaktywna

Blog informacyjny

Motoryzacja

Salony samochodowe – dobre miejsce, aby kupić auto z drugiej ręki?

Zamierzasz kupić samochód używany? Dzisiaj tego typu pojazdy można dostać nie tylko w auto komisie, na giełdzie lub znaleźć przez ogłoszenia. Coraz częściej kupujemy je również w salonach samochodowych marek.

Zakupienie używanego auta może być sporym problemem, gdy nie wiemy dokładnie, na co należy zwrócić wtedy uwagę. Rynek samochodów używanych to bogata gama modeli, ale znalezienie tego perfekcyjnego może być nie lada wyzwaniem.

Wiele osób ma trudności ze znalezieniem właściwego samochodu z drugiej ręki, ale nie ma wystarczającej wiedzy i doświadczenia, aby znaleźć idealny model, który rzeczywiście będzie w dobrym stanie technicznym. Właśnie dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się salony samochodowe oferujące auta z drugiej ręki.

Jakie samochody używane oferują salony marek?

W salonach samochodowych możemy znaleźć głównie nowsze modele samochodów używanych. Przeważnie to modele posiadające do 5-7 lat, ale znajdziemy także modele mające po 2-3 lata, czyli takie, które niedawno opuściły fabrykę.

Do wyboru mamy zarówno tańsze auta kompaktowe, jak również droższe modele z górnej półki, dlatego też każdy z zainteresowanych powinien znaleźć dla siebie coś interesującego.

Zalety zakupu auta używanego w salonie:

  • auta przed wystawieniem na sprzedaż są kontrolowane w serwisie
  • sprzedający daje gwarancję na auta używane wynoszącą pół roku lub rok
  • można skorzystać z przejazdu testowego
  • na miejscu można kupić ubezpieczenie i skorzystać z finansowania – kredyt, leasing na samochód
  • kupujący otrzymują dodatkowe bonusy – gratisy, zniżki dla klientów

Wady zakupu auta używanego w salonie:

  • droższe modele niż w ogłoszeniach czy na giełdach – wynika to z faktu, że są to głównie auta nowsze
  • ograniczony wybór samochodów – mniejszy asortyment niż na giełdach, w komisach

Zatem salon samochodowy może być świetnym miejscem, aby zakupić tam auto z drugiej ręki bez ryzyka. Powinniśmy jednak pamiętać o tym, że wśród głównych minusów takiej oferty znajduje się dość wysoka cena pojazdów oraz ich mniejszy wybór.