Interaktywna

Blog informacyjny

Zdrowie

Całe życie na diecie odchudzającej i brak efektów – odwiedź psychodietetyka!

 

Chcesz zrzucić nadmiar kilogramów, ale nie waga ani drgnie? Nie wiesz, jak skomponować prawidłową dietę? W takim przypadku warto pomyśleć o umówieniu się na spotkanie z dietetykiem!

Dobra dieta odchudzająca – czyli jaka?

W internecie można znaleźć wiele propozycji cudownych diet, które mają pomóc w błyskawicznym zrzuceniu nadmiaru kilogramów. Niestety, należy zdawać sobie sprawę z tego, że tego rodzaju diety po prostu nie działają. Co więcej, mogą być one także niebezpieczne dla organizmu i prowadzić do powstawania poważnych niedoborów, a nawet schorzeń.

Gdy zależy Ci na tym, aby zmniejszyć ilość kilogramów skutecznie, pamiętaj o tym, że najlepsza dieta odchudzająca to taka, która będzie indywidualnie dopasowana to Twoich potrzeb. Nie trzeba jednak opracowywać jej samodzielnie! Warto wtedy pomyśleć o wizycie w gabinecie dietetyka.

Dietetyk opracuje najlepszą dietę odchudzającą

Dietetyk Łódź jako ekspert w dziedzinie odżywiania się może przygotować dla swojego klienta specjalną dietę odchudzającą, która będzie mogła w końcu zadziałać. Dodatkowo, może on także motywować odchudzającą się osobę do dążenia do celu, jaki sobie wyznaczyła.

Dieta przygotowana przez dietetyka jest:

  • indywidualnie dopasowana do klienta
  • zawiera wszystkie ważne składniki odżywcze
  • może pomagać w redukcji objawów schorzeń
  • uwzględnia gust klienta
  • jest łatwa w prowadzeniu

Psychodietetyka – gdy nadwaga i otyłość mają podłoże w psychice

Często okazuje się, że przyczyną nadwagi i otyłości są zaburzenia odżywiania się, które są powiązane z psychiką. W takim przypadku dużym wsparciem będzie konsultacja z psychodietetykiem.

Psychodietetyk to specjalista w dziedzinie dietetyki, który także posiada wiedzę w obszarze psychologii. Zajmuje się on przygotowywaniem właściwych diet, a także edukowaniem i motywowaniem pacjentów z zaburzeniami odżywiania się, na przykład jedzeniem kompulsywnym, zespołem jedzenia nocnego czy też z napadami głodu.

Podsumowując, gdy dieta odchudzająca nie działa, warto pomyśleć o pomocy dietetyka oraz psychodietetyka!