Interaktywna

Blog informacyjny

Zdrowie

Dieta nie tylko odchudzająca. Jakie diety może przygotować dietetyk?

Pomoc dietetyka wybierana jest dzisiaj coraz częściej. Specjalista ten najczęściej kojarzony jest z dietami odchudzającymi, ale warto wskazać, że jego programy dietetyczne mogą pomóc także w wielu innych przypadkach!

Indywidualna dieta lepsza od gotowej

W internecie można znaleźć obecnie bardzo dużo różnych gotowych diet, które mają na celu wsparcie odchudzania czy też rekomendowane są jako pomoc w leczeniu różnych schorzeń. Warto jednak pamiętać, że takie gotowe diety nie są dietami indywidualnie dopasowanymi – to powoduje, że mogą one nie przynieść oczekiwanych rezultatów.

Jedynie taka dieta, która jest dostosowana do osoby, która ma ją podjąć, może przynieść maksymalne rezultaty. Uwzględnić może ona nie tylko dzienne zapotrzebowanie energetyczne według BMI, ale również stan zdrowia, preferencje żywieniowe, styl życia. W efekcie taka właśnie dieta może przynieść jeszcze lepsze efekty!

Dieta od dietetyka

Taką właśnie dietę może przygotować dla swojego klienta dietetyk. Jest to specjalista w dziedzinie żywienia, który zajmuje się również opracowywaniem programów dietetycznych dla klientów indywidualnych.

Dietetyk tworzy diety na zlecenie klienta – są to zatem diety uwzględniające wszystkie możliwe zmienne. Z jego pomocy można skorzystać nie tylko wtedy, gdy celem jest zrzucenie nadmiaru kilogramów!

Dietetyk może przygotować dla klientów diety:

  • odchudzające
  • pomagające w redukcji objawów schorzeń
  • dla kobiet w ciąży oraz karmiących piersią
  • sportowców
  • seniorów
  • dzieci i młodzieży
  • osób chcących zdrowo się odżywiać

Diety te mogą także uwzględniać alergie pokarmowe oraz indywidualne preferencje, na przykład mogą być to diety wegetariańskie, wegańskie. Dietetyk może też wykluczyć z programu dietetycznego te produkty spożywcze, których klient nie lubi.

Podsumowując, wizyta u dietetyka jest bardzo dobrym wyborem dla każdej osoby, która chce zadbać o swoją dietę. Fachowa pomoc, jaką może zapewnić dobry dietetyk, to najlepsze wsparcie, aby dieta była zdrowa, zbilansowana oraz smaczna!