Interaktywna

Blog informacyjny

Dom i wnętrze

Jak stworzyć romantyczną atmosferę za pomocą oświetlenia?

Kto z nas nie marzy o romantycznej kolacji w ekskluzywnej restauracji? Aby cieszyć się nastrojowym klimatem, wcale nie trzeba rezerwować stolika w luksusowym miejscu. Wystarczy skorzystać z kilku trików i przy pomocy oświetlenia stworzyć romantyczną atmosferę we własnym salonie lub sypialni.

Romantyczne oświetlenie boczne

Intensywne światło główne nie sprzyja romantycznej atmosferze. Warto na jakiś czas zapomnieć o nim oraz skupić się na oświetleniu bocznym. Zaliczają się do niego wszelkiego rodzaju kinkiety ścienne, lampy stołowe oraz modele stojące.

Najprostszym sposobem na wprowadzenie do pomieszczenia nutki romantyzmu są żarówki w stylu vintage. To właśnie one odpowiadają za przyjemną atmosferę, jaka panuje w restauracjach. Ich zaletą jest nietypowy wygląd oraz stonowane kolory. Co więcej, tego typu żarówki prezentują się bardzo atrakcyjne nawet w dzień, gdy są zgaszone.

Wyjątkowo romantyczną propozycją są też bogato zdobione abażury. Nawet zwykła lampa wyposażona w niebanalny abażur prezentuje się tajemniczo i intrygująco. Mogą one być wykonane z takich tkanin jak welur lub aksamit. Atrakcyjnym rozwiązaniem jest abażur z niewielkimi otworami, przez które wydostają się wiązki światła – gwarantuje to niepowtarzalny efekt.

Ponadczasowe oświetlenie w romantycznym stylu

Chociaż oświetlenie LED kojarzy się z intensywnym i rażącym światłem, również może być romantyczne. Jak to możliwe? Wystarczy, że zdecydujemy się na modne w ostatnich czasach taśmy LED-owe, które zapewniają subtelne i rozproszone światło. Tego rodzaju łańcuchy świetlne sprawdza się zarówno w nowoczesnych, jak i klasycznych wnętrzach. Podobnie jak girlandy, dostępne są w różnych kolorach i kształtach. Warto umieścić je na ramie nad łóżkiem w sypialni lub nad drzwiami w salonie.

Doskonałym sposobem na wprowadzenie do wnętrza kameralnej i przytulnej atmosfery jest też kominek. Mało co tak odpręża, jak strzelający ogień i tańczące płomienie. Jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na takie rozwiązanie. Za to każdy może wyposażyć swoje mieszkanie w lampiony. Zachwycają one swoim blaskiem oraz ciepłą poświatą, podobnie jak palący się w kominku ogień.