Interaktywna

Blog informacyjny

Zdrowie

Catering dietetyczny – czy to rozwiązanie dla Ciebie?

Catering dietetyczny, czyli tak zwana dieta pudełkowa staje się coraz modniejsza w naszym społeczeństwie. Stała się popularna głównie dzięki celebrytom, ale dziś z rozwiązania tego może skorzystać niemal każdy. Co warto wiedzieć i jakie ma zalety catering? Łódź i inne duże miasta obfitują w centra dietetyczne, czy z nich skorzystać?

Czym jest catering dietetyczny? 

Catering dietetyczny polega na codziennym dostarczaniu posiłków w pudełkach pod drzwi klienta. Wystarczy jedynie je podgrzać – chociaż niektóre mogą być spożywane również na zimno. Menu zostaje starannie skomponowane zgodnie z uwzględnieniem zasad zbilansowanego żywienia oraz dostosowane do potrzeb indywidualnych. Zazwyczaj uwzględnia ono również nietolerancję pokarmowe – możemy wiec zdecydować się na catering wegański, wegetariański, bez glutenowy lub bez laktozy. Ustala się też kaloryczność posiłków w zależności od celów, jakie chcemy osiągnąć. Catering odchudzający może zawierać jedynie 800 czy 1000 kalorii, natomiast taki dla osób aktywnych i ćwiczących na siłowni może to być nawet 2500-3000 kalorii dziennie. To również bardzo elastyczna i uniwersalna opcja – można zdecydować się na zamówienie 5 posiłków dziennie lub jedynie jednego – na przykład dania głównego.

Catering dietetyczny – jakie ma zalety i wady?

Osoby, które korzystają z tego nowoczesnego rozwiązania widzą w nim wiele zalet. Przede wszystkim – wygoda. Nie trzeba robić zakupów, spędzać wiele godzin w kuchni na przygotowywaniu posiłków, a następnie zmywaniu. Wystarczy jedynie włożyć pudełeczko do mikrofali i cieszyć się zdrowym jedzeniem. Kolejnym atutem jest oszczędność czasu – osoby aktywne zawodowo nie mają czasu na domowe jedzenie i często stołują się na mieście. Catering dietetyczny pozwala im na spożywanie „domowych” posiłków mimo pośpiechu. Co ciekawe, dietę można zamówić nie tylko pod adres zamieszkania, ale i też do pracy – to propozycja dla osób, które chcą jadać zdrowe lunche. Jakie inne zalety są godne uwagi? Posiłki są smaczne, zdrowe i doskonale dostosowane do naszych potrzeb i preferencji. Można je spożywać o regularnych porach, co sprzyja odchudzaniu. Chociaż catering dietetyczny ma wiele zalet, do wad można zaliczyć jego wysoką cenę – szczególnie w porównaniu do samodzielnego robienia zakupów i gotowania.