Interaktywna

Blog informacyjny

Społeczeństwo

Podstawy współpracy z agencją ochrony mienia

Wybór odpowiedniej agencji ochrony może mieć kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa naszego domu, rodziny i posiadanego mienia. Warto więc zwracać uwagę nie tylko na cenę, ale również na zakres świadczonych usług, ich jakość czy posiadanie niezbędnych uprawnień. Jak w gąszczu ofert wybrać tę, której warto zaufać?

Zakres usług

Nie każda agencja ochrony oferuje podobne rozwiązania – i nie każde z oferowanych będą niezbędne, byśmy czuli się bezpiecznie. Najczęściej wśród opcji kierowanych do właścicieli domów jednorodzinnych należy całodobowy nadzór, połączony z błyskawiczną interwencją w razie wykrycia zagrożenia (bądź zgłoszenia przez klienta), a także zaprojektowanie i zainstalowanie systemu alarmowego, który pozwoli na bieżąco monitorować sytuację w domu i na podwórzu. Coraz częściej klientom oferowany jest również montaż lokalizatorów GPS, dzięki którym w przypadku kradzieży pojazdu możliwe będzie jego szybkie odnalezienie oraz nadzór już podczas inwestycji budowlanej w postaci ochrona budowy Łódź.

Doświadczenie i uprawnienia

Warto współpracować wyłącznie z profesjonalistami – przecież nie chcemy, by osoby niepowołane przyjeżdżały do nas na interwencję lub patrolowały okolice naszego domu. Dlatego przed podpisaniem umowy należy upewnić się, że właściciel firmy (lub jej dyrektor) mają odpowiednie uprawnienia do prowadzenia tego rodzaju działalności – wydaje je wojewódzki komendant policji. Podobne wymagania dotyczą także zatrudnionych przez nich pracowników – każdy z nich również powinien wylegitymować się stosownymi uprawnieniami.

Nawiązując współpracę, zazwyczaj dokonuje się wspólnych oględzin domu i podwórza, podczas których pracownicy agencji poznają newralgiczne punkty i możliwe drogi ucieczki potencjalnego złodzieja – dlatego nie powinny być to przypadkowe osoby.

Warto także upewnić się co do doświadczenia i opinii dotychczasowych klientów ze współpracy z agencją. Można w tym celu poszukać opinii na jej temat, m.in. w internecie, co pozwoli na podjęcie świadomej decyzji i wybranie usługodawcy oraz oferty, które będą idealnie trafiały w nasze oczekiwania.