Interaktywna

Blog informacyjny

Społeczeństwo

Czym różnią się pady perkusyjne od klasycznej perkusji?

Interesuje Cię świat muzyki? Grasz już na jakimś instrumencie i chciałbyś spróbować czegoś nowego? A może dopiero zaczynasz swoją przygodę z muzyką i zastanawiasz się na jaki instrument postawić? W ostatnich latach ogromnym zainteresowaniem cieszy się perkusja. Gra na niej nie jest tak skomplikowana jak na gitarze czy klawiszach, a potrafi dać mnóstwo satysfakcji. Być może jednak zastanawiasz się, od czego zacząć – od klasycznej perkusji czy może padów elektrycznych? Postaramy się nieco przybliżyć ten temat.

Elektryczne pady perkusyjne – czym się wyróżniają?

Elektroniczna perkusja cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Jej głównym elementem są pady perkusyjne – to właśnie one stanowią najważniejszą część instrumenty i uderza się je pałkami. Drugim równie ważnym elementem jest moduł brzmieniowy, odpowiadający za brzmienie. Jakie zalety ma taka nowoczesna perkusja? Przede wszystkim jest sporo mniejsza od tej klasyczne, co ułatwia transport. Dzięki temu, może też być ustawiona na małej przestrzeni. Tak naprawdę, cały zestaw można zmieścić w jednej walizce, ponieważ nie ma w nim ciężkiego osprzęt czy głębokich tomów. Co więcej, na elektronicznej perkusji można swobodnie ćwiczyć nie przeszkadzając osobom, które znajdują się w tym samym pomieszczenie – wystarczy założyć słuchawki. Taki urządzenie jest też sporo tańsze.

Klasyczna perkusja – co musisz o niej wiedzieć?

Klasyczna perkusja to instrument niemal w całości wykonany z drewna. Składa się z bębna, studni, dwóch kociołków oraz werbla. W jej skład wchodzi także stopa oraz statywy. Jakie są największe zalety perkusji akustycznej? Przede wszystkim oryginalne brzmienie. Jest to instrument z duszą – żadna technologia nie jest w stanie zastąpić tych głębokich dźwięków. Nie ma tu elektroniki, więc najważniejsze są umiejętności grającego. Wielu ekspertów od muzyki uważa, że swoją przygodę z perkusją warto zacząć właśnie od tej klasycznej, a dopiero po zdobyciu niezbędnych umiejętności spróbować swoich sił na wersji elektronicznej.